LiNK na ViDEO
Hoci sú injekcie proti COVIDu-19 označované ako "vakcíny", nespĺňajú klasickú definíciu vakcíny. Zdravotnícke orgány museli v skutočnosti zmeniť definíciu, aby sa prispôsobili injekciám proti COVIDu a vylúčili argument, že ako experimentálne génové terapie môžu byť rizikovejšie ako tradičné vakcíny.
Pritom na základe definície "génovej terapie" amerického Úradu pre potraviny a liečivá ide jednoznačne o génovú terapiu a spoločnosti Moderna aj BioNTech to uznávajú. Napriek tomu je predstava, že injekcie proti COVIDu sú formou génovej terapie, taká riskantná pre zisk spoločností tvoriacich Big Pharma (1), že vynakladajú veľké úsilie na to, aby si to o nich ľudia nemysleli.
Najnovšie sa Associated Press (AP) pokúsila vyvrátiť myšlienku, že injekcie proti COVIDu sú génovou terapiou, ale ako uvidíte, buď klamú, aby chránili priemysel, alebo sú takí neschopní, že už nevedia robiť investigatívnu žurnalistiku. V každom prípade to nevrhá dobré svetlo na ich dôveryhodnosť.
AP klame o tom, že injekcie proti COVIDu nie sú génovou terapiou
Agentúra AP koncom decembra 2022 uverejnila "kontrolu faktov" s názvom "Nie, vakcíny COVID-19 nie sú génovou terapiou", v ktorej tvrdila (2):
"Vakcíny COVID-19 nemenia gény človeka, ako je to pri génovej terapii... Vakcíny od spoločností Pfizer a Moderna využívajú messengerovú RNA alebo mRNA, ktorá dáva telu pokyn na vytvorenie proteínu z koronavírusu. Vakcína spoločnosti Johnson & Johnson medzitým využíva modifikovaný adenovírus na spustenie imunitnej reakcie ...
V posledných dňoch sa v sociálnych médiách objavili príspevky, ktoré zdieľali tvrdenie, že tieto vakcíny sú "génovou terapiou" – čo podľa amerického úradu pre potraviny a lieky zahŕňa modifikáciu génov človeka s cieľom liečiť alebo vyliečiť chorobu." 3
Definícia génovej terapie
Úrad FDA definoval génovú terapiu v júli 2018 a odvtedy ju nezmenil. Podľa webovej stránky úradu FDA k dátumu písania tohto článku (4):
"Cieľom ľudskej génovej terapie je modifikovať alebo manipulovať s expresiou génu alebo zmeniť biologické vlastnosti živých buniek na terapeutické použitie. Génová terapia je technika, ktorá modifikuje gény človeka s cieľom liečiť alebo vyliečiť ochorenie..."
Tu sa AP pomýlila. Pri svojom pokuse o vyvrátenie použila iba JEDNU časť definície génovej terapie, ktorú vypracoval FDA – časť o modifikácii expresie génu. Úplná definícia však obsahuje aj slová "alebo na zmenu biologických vlastností živých buniek", čo je presne to, čo robia injekcie proti COVIDu.
MRNA v injekcii proti COVIDu sú molekuly, ktoré obsahujú genetické inštrukcie na výrobu rôznych proteínov. mRNA COVIDovej injekcie dodávajú syntetickú mRNA s genetickým kódom, ktorý dáva vašim bunkám pokyn na výrobu modifikovanej formy proteínu hrotu SARS-CoV-2.
Inými slovami, "menia biologické vlastnosti živých buniek na terapeutické použitie". To, či modifikujú vašu DNA, nie je dôležité. Všimnite si slovo "alebo" v definícii FDA. Znamená to, že to môže byť jedno ALEBO druhé. Nemusia meniť expresiu génov, aby sa stále kvalifikovali ako génová terapia, aspoň nie podľa definície FDA.
Áno, COVIDové injekcie sú podľa definície génovou terapiou
Registračné vyhlásenie spoločnosti Moderna z novembra 2018 pre Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC) (5) tiež potvrdzuje, že jej mRNA injekcie sú definované ako génová terapia, pričom jasne uvádza, že "mRNA je považovaná za produkt génovej terapie podľa FDA".
Rovnako jasná je aj registrácia spoločnosti BioNTech (jej mRNA technológia sa používa vo vakcíne spoločnosti Pfizer) pre komisiu SEC zo septembra 2019, v ktorej sa na strane 21 uvádza (6): "... v Spojených štátoch a v Európskej únii boli terapie mRNA klasifikované ako lieky na génovú terapiu ..."
Takže v USA a v Európe sú mRNA terapie ako skupina klasifikované ako "lieky na génovú terapiu" (7). Jednoducho sa to nedá obísť. Napriek tomu sa mainstreamové médiá dodnes snažia "vyvrátiť" realitu injekcií proti COVIDu.
Definícia vakcíny bola zmenená, aby vás oklamala
V roku 2018 spoločnosť Moderna uznala, že mRNA technológia má "novú a bezprecedentnú povahu" 8 , napriek tomu nám už tri roky tvrdia, že ide len o novší a rýchlejší spôsob výroby vakcín.
Skutočnosť je taká, že keď boli mRNA injekcie začiatkom roka 2021 uvedené na trh, nespĺňali definíciu vakcíny podľa amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb. Spĺňali len definíciu génovej terapie podľa FDA. A jediným dôvodom, prečo teraz spĺňajú definíciu vakcíny podľa CDC, je to, že CDC zmenilo svoju definíciu (9).
Celú dobu až do konca októbra 2021 CDC definovalo vakcínu ako "produkt, ktorý stimuluje imunitný systém človeka, aby si vytvoril imunitu voči konkrétnej chorobe a chránil človeka pred touto chorobou". Imunita bola zase definovaná ako "ochrana pred infekčným ochorením", čo znamená, že "ak ste voči ochoreniu imúnny, môžete byť vystavený jeho pôsobeniu bez toho, aby ste sa ním nakazili".
Nová definícia (10) pojmu "vakcína" znie: "Prípravok, ktorý sa používa na stimuláciu imunitnej odpovede organizmu proti chorobám." Takže "vakcína" sa zmenila z niečoho, čo vytvára ochrannú imunitu, na jednoduchú stimuláciu imunitnej odpovede. Kľúčové slová "na vytvorenie imunity" boli z rovnice odstránené.
Vďaka tomu očkovacie látky proti COVIDu zodpovedajú opisu, pretože nevytvárajú imunitu proti COVIDu-19 a v prvom rade neboli určené na prevenciu infekcie.
Interná korešpondencia CDC (11) získaná na základe žiadostí podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám (Freedom of Information Act – FOIA) tiež presvedčivo dokazuje, že dôvodom zmeny bolo jednoducho umlčať argumenty "pravicových popieračov pandémie COVIDu-19", že "vakcíny COVID-19 nie sú vakcínami podľa vlastnej definície CDC".
FDA vedel, že COVIDové injekcie sú rizikovým územím
Usmernenie FDA pre priemysel produktov ľudskej génovej terapie (12), uverejnené v januári 2020, tiež klasifikovalo mRNA injekcie ako génovú terapiu. Dôležité je, že v tomto dokumente FDA zdôraznil, že produkty génovej terapie, ktoré nesú mikroRNA alebo cytokíny, môžu mať "neznáme pleotropné účinky vrátane zmenenej expresie hostiteľských (ľudských) génov, ktoré by mohli viesť k nepredvídateľným a nežiaducim výsledkom".
Hoci injekcia proti COVIDu určite spôsobuje nežiaduce výsledky, negatívne dôsledky neboli nepredvídateľné. Viacerí vedci, ktorí skúmali mechanizmy pôsobenia injekcií, už na začiatku varovali pred možnosťou závažných nežiaducich následkov vrátane poškodenia imunitného systému, neurologických porúch a rakoviny. Dnes sa na základe mnohých údajov a štatistík ukazuje, že tieto počiatočné obavy boli opodstatnené.
Analýza rizík a prínosov decimuje tvrdenia o bezpečnosti
Napríklad analýza rizík a prínosov (13), ktorá sa zaoberala vplyvom povinného očkovacieho posilnenia pre študentov vysokých škôl, dospela k záveru, že 22,000 až 30,000 predtým neinfikovaných dospelých (vo veku 18 až 29 rokov) musí dostať booster, aby sa zabránilo jednej hospitalizácii v dôsledku COVID-19.
Pritom na každú hospitalizáciu, ktorej sa zabráni, spôsobí očkovanie 18 až 98 závažných nežiaducich udalostí vrátane 1,7 až 3 "prípadov myokarditídy spojenej s boosterom u mužov a 1,373 až 3,234 prípadov reaktogenity stupňa ≥ 3, ktorá zasahuje do každodenných činností". Podľa autorov bude mať povinnosť tretieho očkovania COVID pre študentov vysokých škôl za následok "čistú očakávanú škodu".
Autori tiež zdôrazňujú, že "vzhľadom na vysokú prevalenciu postinfekčnej imunity je tento profil rizika a prínosu ešte menej priaznivý". Ďalej uvádzajú, že "univerzitné povinné preočkovanie je neetické, pretože: (14)"
pre túto vekovú skupinu neexistuje žiadne formálne hodnotenie rizika a prínosu;
povinné očkovanie môže mať za následok čistú očakávanú škodu pre jednotlivých mladých ľudí;
mandáty nie sú primerané: očakávané škody nie sú vyvážené prínosom pre verejné zdravie vzhľadom na skromnú a prechodnú účinnosť vakcín proti prenosu;
mandáty USA porušujú zásadu reciprocity, pretože zriedkavé závažné poškodenia súvisiace s očkovaním nebudú spoľahlivo kompenzované v dôsledku medzier v súčasných systémoch poškodenia očkovaním; a
mandáty spôsobujú širšie sociálne škody. Zvažujeme protiargumenty, ako je napríklad snaha o socializáciu a bezpečnosť, a ukazujeme, že takéto argumenty nemajú vedeckú a/alebo etickú podporu.
Vládna štúdia poukazuje aj na problémy COVIDových injekcií
Malá observačná štúdia (15,16) vedená neurologickými výskumníkmi z National Institutes of Health priniesla rovnako zlé správy, keďže zistili "rôzne neuropatické symptómy", ktoré sa objavili do troch až štyroch týždňov po injekcii proti COVIDu:
"Skúmali sme 23 pacientov (92% žien; priemerný vek 40 rokov), ktorí hlásili nové neuropatické príznaky začínajúce sa do 1 mesiaca po očkovaní proti SARS-CoV-2. 100% hlásilo senzorické príznaky zahŕňajúce závažné parestézie tváre a/alebo končatín a 61% malo ortostázu, neznášanlivosť tepla a palpitácie ...
Spolu 52% (12/23) pacientov malo objektívne dôkazy periférnej neuropatie malých vlákien ... Táto observačná štúdia naznačuje, že po očkovaní proti SARS-CoV-2 sa môžu prejaviť rôzne neuropatické príznaky a u niektorých pacientov môže ísť o imunitne sprostredkovaný proces."
FDA a CDC odmietajú zverejniť kľúčové analýzy bezpečnosti
Nie je zaujímavé, že FDA, CDC, NIH a mainstreamové médiá odmietajú pripustiť existenciu rizík, hoci to ukazuje vlastný výskum NIH? S najväčšou pravdepodobnosťou aj zber údajov FDA a CDC o injekciách odhaľuje, že existujú významné problémy, keďže obe agentúry sa bránia pokusom o zverejnenie kľúčových bezpečnostných analýz. Ako uviedol denník The Epoch Times ešte v lete 2022 (17):
"Podľa operačných postupov, ktoré agentúra a jej partner stanovili v januári 2021 (18) a vo februári 2022 (19), by FDA vykonávala vyhľadávanie údajov "najmenej raz za dva týždne" s cieľom identifikovať nežiaduce udalosti "hlásené častejšie, ako sa očakávalo po očkovaní vakcínami proti COVIDu-19". Agentúra by toto vyhľadávanie vykonávala na základe údajov zo systému hlásenia nežiaducich udalostí vakcín (VAERS).
V nedávnej odpovedi úrad pre záznamy FDA pre The Epoch Times uviedol, že neposkytne žiadnu z analýz, a to ani v redigovanej podobe. Agentúra sa odvolávala na výnimku zo zákona o slobodnom prístupe k informáciám, ktorá umožňuje vláde zadržiavať memorandá a listy medzi agentúrami a v rámci agentúry, "ktoré by podľa zákona neboli dostupné inej strane ako agentúre v súdnom spore s agentúrou".
Agentúra tiež poukázala na Kódex federálnych predpisov, v ktorom sa uvádza, že "všetka komunikácia v rámci výkonnej zložky federálnej vlády, ktorá je v písomnej forme alebo ktorá je následne zredukovaná do písomnej podoby, môže byť utajená pred zverejnením s výnimkou tých faktických informácií, ktoré sú primerane oddeliteľné... Nie je jasné, prečo FDA nemohol predložiť kópie analýz s redigovanými nefaktografickými informáciami."
Podľa vyššie uvedených štandardných operačných postupov VAERS je CDC povinná vykonávať aj analýzy získavania údajov s využitím získavania údajov pomocou pomerového ukazovateľa (PRR) (slovenský preklad). PRR (20) meria, ako častá je nežiaduca udalosť pre konkrétny liek v porovnaní so všetkými ostatnými liekmi v databáze.
Keď denník The Epoch Times požiadal CDC o zverejnenie výsledkov, aj ono odmietlo. Podľa The Epoch Times (21) CDC "tiež dvakrát poskytlo nepravdivé informácie, keď odpovedalo na otázky". Najprv tvrdilo, že sa nevykonávali žiadne analýzy PRR a že získavanie údajov nepatrí do ich kompetencie.
O nejaký čas neskôr priznali, že agentúra vykonávala PRR od februára 2021, aby neskôr vycúvali a uviedli, že PRR začali robiť až v marci 2022. Denník Epoch Times cituje niekoľko dokumentov, v ktorých FDA a/alebo CDC tvrdia, že ich úsilie o dolovanie údajov vyšlo naprázdno.
Ak je to však pravda, prečo taká neochota zverejniť údaje? Nechcú nás ubezpečiť, že tieto zábery sú také bezpečné, ako tvrdia? Prečo si nechávajú ospravedlňujúce dôkazy? Samozrejme, pokiaľ tieto údaje nedokazujú, že FDA a CDC klamú.
Bolo schvaľovanie liekov bez testov od začiatku v pláne?
Hoci to nemôžem dokázať, mám podozrenie, že operácia Warp Speed – ktorú na jar 2020 vymyslel tucet najvyšších úradníkov z ministerstiev zdravotníctva a obrany vtedajšieho prezidenta Trumpa s cieľom urýchliť vývoj vakcíny proti COVIDu-19 (22) – mohla mať za cieľ normalizovať schvaľovanie liekov na génovú terapiu bez náležitého testovania.
Predtým, ako bolo injekciám proti COVIDu udelené povolenie na mimoriadne použitie, sa žiadna mRNA génová terapia nikdy nedostala na trh, a to napriek viac ako 20 rokom výskumu a vývoja. To hovorí niečo o tom, aké ťažké je tieto produkty správne pripraviť, aby sa zabezpečilo, že fungujú a sú bezpečné.
Keď FDA v júni 2022 zaviedla schému "Future Framework" s cieľom urýchliť dodávanie posilňovačov proti COVIDu (23) (slovenský preklad), regulačné prekážky pre génové terapie, najmä prísne bezpečnostné požiadavky, boli odsunuté nabok. Teraz FDA môže a bude povoľovať preformulované injekcie proti COVIDu bez skúšok na ľuďoch (24,25,26).
FDA v podstate za pochodu prepísal pravidlá a rozhodol, že mRNA génové terapie sú rovnocenné s konvenčnými vakcínami proti chrípke a môžu sa aktualizovať a uvoľniť bez testovania.
Ide o to, že bezpečnosť mRNA injekcií proti COVIDu už bola dokázaná pôvodnými injekciami, ktoré podľa nich nikoho nepoškodili ani nezabili. Bezpečnosť je teda daná a účinnosť preformulovaných posilňovacích vakcín sa dá posúdiť jednoducho kontrolou hladiny protilátok u niekoľkých myší, čo spoločnosti Pfizer a Moderna aj urobili. (3x slovenský preklad)
V skutočnosti však pôvodné očkovacie látky poškodili a zabili milióny ľudí na celom svete, pokusy s týmito očkovacími látkami na ľuďoch boli plné podvodov, (2x slovenský preklad) hladiny protilátok nám nič nehovoria o schopnosti očkovacej látky chrániť pred infekciou a tieto dve technológie (konvenčné vakcíny proti chrípke a mRNA génová terapia) nemajú nič spoločné.
Pozor na budúce mRNA injekcie
Nepochybujem o tom, že tento "budúci rámec" sa časom rozšíri aj o ďalšie vakcíny a lieky, s ktorými si budú chcieť výrobcovia liekov pohrať. Už teraz sa pripravujú mRNA injekcie proti herpesu, malárii, chrípke, respiračnému syncyciálnemu vírusu (RSV), kosáčikovej chorobe, HIV, Epstein-Barr chorobe a rakovine (27,28) a výrobcovia vakcín získali označenie zrýchleného schvaľovania aspoň niektorých z týchto injekcií (29).
Tento trend zrýchleného schvaľovania môže nakoniec dokonca znížiť štandardy pre skúšky liekov vo všeobecnosti, ktoré si v minulosti vyžadovali najmenej 10 rokov viacfázového testovania (30). Nebezpečenstvo tohto trendu sa naozaj nedá preceňovať – najmä keď hovoríme o výrobkoch založených na génoch.
Aby sme sa vrátili na začiatok, dúfam, že teraz vidíte, ako vás agentúra AP a iné médiá zavádzajú vo svojich "kontrolách faktov" tým, že sa zameriavajú len na jeden aspekt definície génovej terapie FDA (časť týkajúca sa zmeny DNA), pričom ignorujú skutočnosť, že injekcie proti COVIDu spĺňajú úplnú definíciu a sú klasifikované ako génová terapia, ako potvrdili spoločnosti BioNTech a Moderna vo svojich SEC dokumentoch.