Spermidín: Odstraňovanie spike proteínu
Autofágia môže byť jednou z najlepších stratégií na odstránenie patogénneho spike proteínu.
WALTER M CHESNUT, 19. 5. 2023
Prehľad dráhy autofágie počas vírusovej infekcie. 1. Endocytóza sprostredkovaná ACE2 /TMPRSS2. 2. Replikácia vírusu vo vnútri DMV odvodených od ER, ktoré obsahujú LC3-I. 3. Indukcia skorých štádií autofágie a akumulácia autofagozómov. 4. Vírusové proteíny blokujú fúziu medzi autofagozómami a lyzozómami, čím blokujú neskoré štádiá autofágie. 5. Prezentácia vírusových častíc sprostredkovaná MHC pri autofagickej degradácii. Vytvorené pomocou programu BioRender
ACE2 = angiotenzín konvertujúci enzým-2; DMV = dvojmembránové vezikuly; ER = endoplazmatické retikulum; LC3 = mikrotubulárny proteín asociovaný s 1A/1B-ľahkým reťazcom 3B; MHC = hlavný histokompatibilný komplex; TMPRSS2 = transmembránová serínová proteáza typu II
Ak sledujete moju prácu, viete, že teraz verím, že dlhý COVID nie je choroba sama osebe. Som presvedčený, že existuje dostatok dôkazov, ktoré dokazujú, že dlhý COVID je v skutočnosti perzistencia spike proteínu. Stále musíme určiť, či je táto perzistencia spôsobená tým, že sa vírus ukrýva v niektorých častiach tela, samotným spike proteínom, ktorý sa retrotranskribuje, alebo kombináciou oboch.
Mohol by byť za syndróm dlhého COVIDu zodpovedný spike proteín SARS-CoV-2?
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8757925/
Skúmal som spôsoby, ako sa telo prirodzene zbavuje tohto patogénneho proteínu. Po týždňoch čítania som dospel k záveru, že autofágia je pravdepodobne najlepším miestom, kde začať s detoxikáciou tela od tohto patogénu.
Najprv, čo je to autofágia?
Autofágia je proces, pri ktorom vaše telo opätovne využíva staré a poškodené časti buniek. Bunky sú základnými stavebnými prvkami každého tkaniva a orgánu vo vašom tele. Každá bunka obsahuje viacero častí, ktoré zabezpečujú jej fungovanie. Časom sa tieto časti môžu poškodiť alebo prestať fungovať. Stávajú sa odpadom alebo haraburdím vo vnútri inak zdravej bunky.
Autofágia je systém recyklácie buniek vo vašom tele. Umožňuje bunke rozobrať jej nepotrebné časti a zachrániteľné kúsky znovu použiť na nové, použiteľné časti bunky. Bunka sa môže zbaviť častí, ktoré nepotrebuje.
Autofágia je zároveň kontrolou kvality vašich buniek. Príliš veľa nepotrebných súčastí v bunke zaberá miesto a môže spomaliť alebo zabrániť správnemu fungovaniu bunky. Autofágia pretvára neporiadok na vybrané bunkové komponenty, ktoré potrebujete, čím optimalizuje výkonnosť vašich buniek.
Autofágia je nevyhnutná na to, aby bunka prežila a fungovala. Autofágia:
Prepracováva poškodené časti bunky na plne funkčné časti bunky.
Zbavuje sa nefunkčných častí buniek, ktoré zaberajú miesto a spomaľujú výkon.
Ničí patogény v bunke, ktoré ju môžu poškodiť, napríklad vírusy a baktérie.
Autofágia zohráva dôležitú úlohu aj v súvislosti so starnutím a dlhovekosťou. S pribúdajúcim vekom sa autofágia znižuje, čo môže viesť k hromadeniu nevyužitých častí buniek a následne k tomu, že bunky nefungujú najlepšie.
Autofágia
https://my.clevelandclinic.org/health/articles/24058-autophagy
Krátko po začiatku pandémie vedci zistili, že induktory autofágie vykazujú veľký potenciál na potlačenie REPLIKÁCIE vírusu SARS-CoV-2.
Už na začiatku prvej vlny infekcií v apríli skupina z virologického oddelenia berlínskej Charité preukázala veľký potenciál modulátorov autofágie vrátane spermidínu, inhibítora Akt (proteínkináza B) MK-2206 a niklosamidu stabilizujúceho Beclin-1 na inhibíciu množenia SARS-CoV-2 (preprint, nerecenzované) [10]. Mnohé zo sľubnejších zlúčenín, ktoré sa v súčasnosti skúmajú v klinických skúškach, sú skutočne modulátormi autofágie, čím sa zdôvodňuje potreba pochopenia toho, ako koronavírusy interagujú so zložkami dráhy autofágie a ako ich využívajú.
Autofágia je viacstupňový proces lyzozomálnej degradácie cytoplazmatického obsahu, ako sú poškodené organely, proteínové agregáty alebo dlhožijúce proteíny, a tým zabezpečuje prísun biomasy v čase výživového hladovania a stresu. Hoci existujú rôzne podtypy autofágie v závislosti od rozpoznania nákladu a spôsobu jeho doručenia do lyzozómu, na účely tohto článku sa zameriavame výlučne na makroautofágiu. Makroautofágia (ďalej len "autofágia") zachytáva cytoplazmatický obsah prostredníctvom vytvorenia tenkej membrány okolo nákladu, nazývanej fagofor, ktorý sa ďalej rozširuje a uzatvára, aby sa stal dvojmembránovým autofagozómom.
Autofágia a koronavírusová infekcia – trójsky kôň alebo Achillova päta?
https://smw.ch/index.php/smw/article/view/2942/4845
Neskôr sa zistilo (vzhľadom na to, že autofágia degraduje proteínové agregáty a dlhotrvajúce proteíny (pozri vyššie), že autofágia týmito mechanizmami pravdepodobne SAMA ODSTRAŇUJE SPIKE.
4.4. Odstraňovanie spike proteínu
Doteraz sme diskutovali o spôsoboch inhibície vplyvov spike proteínu na systém hostiteľa. Dôležité je, že na ďalší postup je potrebné odstrániť spike proteín. To sa dá dosiahnuť prostredníctvom regulácie dráh odbúravania bielkovín v tele prostredníctvom regulácie autofágie. Autofágiu možno regulovať hladovaním [170] a obmedzením príjmu kalórií, najmä ak sa zníži množstvo bielkovín. Autofágia si v mnohých prípadoch nevyžaduje úplné zastavenie príjmu potravy (protokoly sú dostupné na https://COVID19criticalcare.com/treatment-protocols/, dostupné od 15. apríla 2023). Výrazné zníženie príjmu bielkovín môže upregulovať dráhy autofágie, a to sa dá dosiahnuť aj počas jedla, čo robí tento protokol prístupnejším. Pravidelné hladovanie bolo tiež spojené s lepšími výsledkami akútneho COVID-19.
Spermidín, polyaniónová zlúčenina, ktorá sa nachádza vo vysokých koncentráciách v pšeničných klíčkoch, môže účinne stimulovať autofágiu.
Okrem toho mnohé ďalšie zlúčeniny, o ktorých sme hovorili ako o prospešných v boji proti spike proteínu – sú tiež induktormi autofágie!
Ďalšími faktormi, ktoré ovplyvňujú autofágiu, sú akútne vystavenie teplu, aké zažívame v saune, konzumácia flavonoidov, fenolových zlúčenín a kávy. Resveratrol môže tiež vyvolať hladovanie, pretože pôsobí ako mimetikum obmedzenia bielkovín, a metformín, liek na cukrovku, môže ovplyvniť signalizáciu autofágie. Prekvapivo, vystavenie chladu okrem vystavenia teplu tiež zvyšuje autofágiu. Hyperbarický kyslík a ozónová terapia môžu tiež stimulovať autofágiu.
Stratégie liečby patológie súvisiacej so spike proteínom
https://www.mdpi.com/2076-2607/11/5/1308
Vyzývam lekárov, aby pri liečbe pacientov s patologickými stavmi súvisiacimi so spike proteínom a COVIDom preskúmali možnosť využitia indukcie autofágie.