Metylénová modrá: antiamyloidná, anti-progériová, promitochondriálna a antispike
Terapeutické svedectvo o spike proteíne.
WALTER M CHESNUT, 14. 7. 2023
Štruktúra a funkcia MB. (A) MB je derivát fenotiazínu a jeho redukovaná forma je leucoMB. (B) Mitochondriálny elektrónový transportný reťazec (ETC) je spojený s produkciou ATP a produkciou ROS. MB môže v mitochondriách fungovať ako katalytický redoxný cyklér a obchádzať aktivitu komplexu I/III (obrázok upravený z "Electron Transport Chain", autor: BioRender, 10. októbra 2021, prevzaté z https://app.biorender.com/biorender-templates/t-5edadc578a691400acf3c4ec-electron-transport-chain).
Toto je môj doteraz najdôležitejší príspevok v sérii Friday's Hope.
Ako už čitatelia môjho výskumu vedia, celá moja práca v podstate ukázala, že spike proteín proteínu SARS-CoV-2 vyvoláva všetky charakteristické znaky starnutia. Je to v podstate činiteľ rýchleho bunkového starnutia. Pri hľadaní spôsobov, ako čeliť týmto škodlivým účinkom spike proteínu Spike, sa metylénová modrá (MB) javí ako skvelý kandidát.
Samotné kanonické použitie MB by nás malo informovať o jeho potenciáli na liečbu COVID, určite v akútnej fáze ochorenia.
Metyltioníniumchlorid, bežne nazývaný metylénová modrá, je soľ používaná ako farbivo a ako liek. Ako liek sa používa najmä na liečbu methemoglobinémie tým, že konvertuje/chemicky redukuje železo v hemoglobíne na železo.
Metylénová modrá
https://en.wikipedia.org/wiki/Methylene_blue
Metylénová modrá je liek používaný pri liečbe methemoglobinémie, pri ktorej sa znižuje schopnosť hemoglobínu prenášať kyslík.
Metylénová modrá
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK557593/
Pokiaľ však ide o patogénne účinky spike proteínu, jeho použitie je čoraz bohatšie. MB napríklad ZABRAŇUJE FORMÁCII amyloidových agregátov A ROZKLADÁ ICH.
Tu pomocou viacerých fotochemických analýz prvýkrát uvádzame, že fotoexcitované molekuly MB môžu blokovať agregáciu Aβ42 in vitro. Okrem toho naša štúdia in vivo s použitím modelu Drosophila AD dokazuje, že fotoexcitovaný MB je vysoko účinný pri potláčaní synaptickej toxicity, čo vedie k zníženiu poškodenia nervovosvalového spojenia (NMJ), zlepšeniu lokomócie a zníženiu vákua v mozgu. Účinok brzdenia sa pripisuje oxidácii Aβ42 singletovým kyslíkom generovaným z fotoexcitovaného MB. Nakoniec sme ukázali, že fotoexcitované MB majú schopnosť dezagregovať už existujúce agregáty Aβ42 a znížiť cytotoxicitu vyvolanú Aβ. Naša práca naznačuje, že osvetlenie svetlom môže v budúcnosti poskytnúť príležitosť na zvýšenie účinnosti MB pri fotodynamickej terapii AD.
Vrhnutie svetla na β-amyloidózu Alzheimerovej choroby: Foto-senzibilizovaná metylénová modrá inhibuje samousporiadanie β-amyloidných peptidov a dezintegruje ich agregáty
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28790398/
Pre záujemcov, prosím, vyhľadajte môj Substack, pretože predpokladám, že samotný spike proteín je s najväčšou pravdepodobnosťou samoskladajúci sa amyloid. Preto by prostredníctvom rovnakého mechanizmu mal mať MB rovnaké terapeutické účinky.
Pozoroval som tiež, že spike proteín spôsobuje zrýchlené starnutie, v súlade s tými, ktorí trpia progériou. MB má opäť schopnosť zmierniť tento fenotyp zrýchleného starnutia.
MB preukázal potenciál na liečbu Hutchinsonovho-Gilfordovho syndrómu progérie (HGPS), čo je genetická porucha predčasného starnutia spôsobená bodovou mutáciou C až T de novo na exóne 11 génu LMNA...
MB ako mitochondriálny antioxidant a vysoko priepustná molekula preukázal schopnosť zachrániť fenotypy HGPS [99]. Naša skupina zistila, že liečba MB nielen znížila mitochondriálne defekty, ale zachránila aj transkripčné zmeny pri HGPS. Okrem toho MB vykazuje schopnosť solubilizovať progerín v jadrovom obale, čím koriguje krvácanie jadier HGPS buniek a výrazne znižuje bunkový stres.
Potenciál metylénovej modrej ako lieku proti starnutiu
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8699482/
Teraz sa poďme venovať aplikáciám MB špecifickým pre spike proteín /COViD.
Po prvé, MB má schopnosť zabrániť vstupu samotného spike proteínu do buniek.
Vzhľadom na náš záujem o chemický priestor organických farbív na identifikáciu potenciálnych malomolekulových inhibítorov (SMI) pre interakcie proteín-proteín (PPI) sme iniciovali skríning takýchto zlúčenín s cieľom posúdiť ich inhibičnú aktivitu voči interakcii medzi proteínom hrotu SARS-CoV-2 a jeho príbuzným receptorom ACE2, čo je prvý kritický krok iniciujúci uchytenie vírusu a vstup tohto koronavírusu zodpovedného za prebiehajúcu pandémiu COVIDu-19. V rámci toho sme zistili, že metylénová modrá, tricyklická fenotiazinová zlúčenina schválená FDA na liečbu methemoglobinémie a používaná na iné lekárske účely (vrátane inaktivácie vírusov v krvných produktoch pred transfúziou, keď sa aktivuje svetlom), inhibuje túto interakciu.
Metylénová modrá inhibuje interakciu medzi proteínom SARS-CoV-2 a proteínom ACE2 – mechanizmus, ktorý môže prispieť k jej antivírusovej aktivite proti COVIDu-19
https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fphar.2020.600372/full
Okrem toho MB dokáže účinne liečiť poškodenie mitochondrií spôsobené spike proteínom. To by malo pomôcť nielen u osôb trpiacich akútnou fázou COVIDu, ale aj u osôb trpiacich dlhým COVIDom.
Všimnite si, prosím, že spomínané mitochondriálne poškodenie som tiež identifikoval ako veľmi podobné alebo paralelné s poškodením spôsobeným žiarením.
Rastúci výskum vplyvu spike proteínu SARS-CoV-2 na mitochondriálnu dysfunkciu, a teda úlohy mitochondrií pri príznakoch dlhého COVIDu, viedol k rastúcej potrebe farmakologickej liečby, ktorá by opravila mitochondriálnu funkciu.
Metylénová modrá je farmakologická látka, ktorá vykazuje atraktívne výsledky ako liečba dlhého COVIDu, čo predpokladáme vďaka jej schopnosti korigovať mitochondriálnu dysfunkciu. V kombinácii s fotobiomoduláciou, ďalším terapeutickým prístupom zameraným na mitochondrie, sa liečba stáva ešte účinnejšou.
Značné množstvo dôkazov ukazuje, že zmeny vyvolané mitochondriami, ako je oxidačný stres, dysfunkčný elektrónový transport, nerovnováha Ca2+, narušený mitochondriálny obchod, defektná mitofágia a zmenená dynamika mitochondrií, vykazujú určitú účasť na rôznych ochoreniach mozgu.
Keďže MB dokáže korigovať mitochondriálnu dysfunkciu, ukazuje sa ako sľubná liečba dlhého COVIDu. Môže sa zamerať na mnohé oblasti mitochondriálneho poškodenia a zlepšiť ich, hoci medzi dve najvýznamnejšie oblasti, pokiaľ ide o liečbu dlhého COVIDu, patrí oxidačný stres a neurozápal, pretože majú najväčší vplyv na neuróny.
Prínos MB na iné neurologické ochorenia, ktoré súvisia s mitochondriálnou dysfunkciou, ako je napríklad cievna mozgová príhoda a Parkinsonova choroba, bol dobre zdokumentovaný. Zlepšenie sme zaznamenali aj u našich pacientov pri liečbe dlhého COVIDu pomocou MB, čo ďalej podporuje použitie MB na nápravu prípadov mitochondriálnej dysfunkcie u osôb s neurologickými ochoreniami.
Liečba neurologických symptómov dlhého COVIDu pomocou metylénovej modrej
https://amaregenmed.com/articles-long-covid/long-covid-neurological-symptoms-treatment-with-methylene-blue/
Celkový obraz? Verím, že to, AKO MB funguje pri liečbe patológie spike proteínu /COVIDu, svedčí o skutočnej povahe spike proteínu. Od začiatku som veril a dokázal, že v konečnom dôsledku je spike proteín činiteľom rýchleho starnutia. Pozorovaním toho, čo pôsobí PROTI nemu, môžeme pochopiť, čím JE.
Upozornenie: Vyššie uvedené informácie, hoci vychádzajú z publikovaného výskumu, nie sú lekárskym odporúčaním a vyžadujú ďalšie vyhodnotenie a testovanie. MB môže pri nesprávnom používaní spôsobiť veľmi vážne vedľajšie účinky. Pred použitím MB alebo akéhokoľvek iného doplnku či lieku sa poraďte so svojím poskytovateľom základnej starostlivosti.