WALTER M CHESNUT, 23. 5. 2023
Záhada dlhého COVIDu drží svet v zajatí už takmer tri roky. Osobne sa domnievam, že je veľkou škodou pre vedu a pre ľudí trpiacich dlhým COVIDom, že sa o tomto ochorení verejne nehovorí. Ani svetové a národné zdravotnícke organizácie nijakým zmysluplným spôsobom neuznávajú jeho rozšírenosť.
V nadväznosti na priebeh mojej predchádzajúcej práce čitatelia môjho Substacku vedia, že som presvedčený, že spike proteín je invazívne proteopatické semeno schopné narušiť, zničiť bunky a vyvolať prionopatie.
Ak sa pozrieme na vírus myšej hepatitídy (tiež koronavírus), ľahko sa ukáže ďalší aspekt invazívnych schopností Spike.
Štúdie využívajúce rekombinantné vírusy s modifikovaným glykoproteínom hrotu (S) MHV-JHM identifikovali gén S ako hlavný determinant neurovirulencie.
Patogenéza akútnej a chronickej infekcie centrálneho nervového systému variantmi vírusu myšej hepatitídy, kmeň JHM
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7090838/
Azda najznepokojujúcejším dôsledkom tejto neurovirulencie je indukcia chronického demyelinizačného ochorenia. Patogenéza tohto demyelinizačného ochorenia sa hodí k SARS-CoV-2.
Čiastočne ochranné antivírusové imunitné reakcie môžu vyústiť do pretrvávajúcej infekcie a chronického demyelinizačného ochorenia charakterizovaného odstránením myelínu z axónov CNS a spojeného s hustou infiltráciou makrofágov/mikroglií. Demyelinizačné ochorenie počas infekcie MHV-JHM je imunitne sprostredkované, keďže u myší, ktorým chýbajú T lymfocyty, sa ochorenie nevyvinie napriek tomu, že podľahnú encefalitíde s vysokou hladinou infekčného vírusu v CNS. Prítomnosť T lymfocytov alebo antivírusových protilátok však môže u infikovaných imunodeficientných myší vyvolať ochorenie. Mechanizmy, ktorými tieto imunitné efektory indukujú demyelinizáciu, majú spoločnú schopnosť aktivovať a verbovať makrofágy a mikroglie, čím sa zvyšuje predpokladaná úloha týchto buniek pri deštrukcii myelínu.
Patogenéza akútnej a chronickej infekcie centrálneho nervového systému variantmi vírusu hepatitídy myší, kmeň JHM
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7090838/
Rozdeľme si to. Prvý highlight nepotrebuje komentár.
Čiastočne ochranné antivírusové imunitné reakcie môžu viesť k pretrvávajúcej infekcii a chronickému demyelinizačnému ochoreniu...
Rovnako, ak nie ešte viac znepokojujúca je skutočnosť, že PROTILÁTKOVÉ reakcie na SARS-COV-2 (SPIKE) SAMÉ o sebe môžu vyvolať ochorenie. V článku sa tvrdí, že sa to deje u imunodeficientných myší. Ide však o SARS-CoV-2 a musíme určiť, či je imunodeficiencia ešte "potrebná". Ja sa však domnievam, že nie, pretože SPIKE PROTEÍN SARS-COV-2 SÁM AKTIVUJE MIKROGLIE.
Úloha aktivácie mikroglií a mastocytov vyvolanej spike proteínom SARS-CoV-2 v patogenéze neuro-COVIDu
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10001285/
Už pred dvoma rokmi sa zistilo, že imunitná odpoveď na SARS-CoV-2 môže indukovať demyelinizáciu. Som si teda takmer istý, že k nej dochádza. Pravdepodobne aj v asymptomatických prípadoch.
Demyelinizácia ako dôsledok imunitnej odpovede u pacientov s COVIDom-19
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8088756/
Ak človek myslí na dlhý COVID, okamžite by mu mala prísť na um demyelinizácia.
Nálada a myslenie
V súvislosti s demyelinizáciou sa môžu vyskytnúť zmeny nálady, napríklad mnohí pociťujú depresiu, úzkosť a podráždenosť.
Môžu sa vyskytnúť aj problémy s myslením, napríklad problémy s pamäťou a strata sústredenia, pričom niektorým trvá dlhšie, kým spracujú svoje myšlienky.
Krvný tlak a srdce
V niektorých prípadoch môže demyelinizácia spôsobiť, že ľudia majú horšiu kontrolu nad svojím krvným tlakom, ako aj zrýchlený tep alebo búšenie srdca bez zjavnej príčiny.
Demyelinizácia: Príznaky, príčiny, diagnostika, liečba
https://www.simplypsychology.org/demyelination.html
Okrem toho môže byť demyelinizácia príčinou náhlych úmrtí bez akútnej myokarditídy.
Tieto dva príklady môžu znieť až príliš povedome.
Zvažovala sa diagnóza sklerózy multiplex a diferenciálne spektrum porúch Neuromyelitis Optica. Bola naplánovaná návšteva kliniky, aby sa prediskutovala diagnóza a možnosti liečby. Žiadna liečba sa ešte nezačala. Počas pobytu doma sa však u nej objavila náhla dýchavičnosť a cestou do nemocnice v sanitke zomrela.
Naša pracovná diagnóza bola skleróza multiplex s diferenciálnou diagnózou Spektrum porúch Neuromyelitis Opitica. Jej periférnu neuropatiu sme nemohli spojiť so žiadnou inou poruchou. Náhle sa u nej objavila dýchavičnosť a bola prijatá do nemocnice bližšie k jej bydlisku. U pacientky sa vyvinulo kardiorespiračné zastavenie a po neúspešnej resuscitácii zomrela.
Náhla smrť pri demyelinizačných poruchách
https://medcraveonline.com/JNSK/sudden-death-in-demyelinating-disorders.html
Invazívny spike proteín skutočne vyvoláva čiastočne ochranné protilátky. Vzhľadom na ohromujúcu podobnosť s MHV sa domnievam, že sa musíme snažiť zistiť, či sa skutočne nachádzame uprostred katastrofálnej globálnej epidémie demyelinizácie.