Exozómy a kinetická korekcia: Ako spike proteín "učí" T-bunky útočiť samé na seba
Substack, Walter M Chesnut, 7. marca 2023
Mechanizmus Pfeyezerových exozómov (spolu s divokým hrotom). Štúdium buniek so znakmi "zaútoč na mňa"
Zistilo sa, že spike proteín je zabudovaný v bunkových membránach v celom tele. Dochádza k tomu pri prirodzenej infekcii, pri ochorení Long COVID aj v prípade podania vakcíny BNT162b.
Domnievam sa však, že v tom je OBROVSKÉ nebezpečenstvo. Spike proteín má bezprecedentné (podľa mňa jasne umelo vytvorené) množstvo molekulárnych mimikier s ľudskými proteínmi.
Problémom je, že T-bunky musia rýchlo rozpoznať, či ide o vlastnú alebo cudziu látku. Molekulárne napodobňovanie seba na bunkách spôsobom, ktorý priťahuje T-bunky, je istým receptom na katastrofu. Najmä ak sú bunky napichnuté hrotom inak zdravé.
Extracelulárne vezikuly vrátane exozómov sa pravidelne uvoľňujú z alogénnych buniek po transplantácii. Bunky prezentujúce antigén (APC) príjemcu zachytávajú tieto vezikuly a následne na svojom povrchu zobrazujú molekuly MHC darcu. Nedávne dôkazy naznačujú, že aktivácia aloreaktívnych T-buniek takzvanými skríženými APC hrá dôležitú úlohu pri iniciácii aloreakcie spojenej s odmietnutím transplantátu. Na druhej strane zostáva nejasné, či sa alogénne exozómy môžu samy viazať na T-bunky a aktivovať ich. V tejto štúdii sme ukázali, že alogénne exozómy sa môžu viazať na T bunky, ale nestimulujú ich in vitro, pokiaľ nie sú kultivované s APC. Na druhej strane alogénne exozómy aktivujú T-bunky in vivo a senzibilizujú myši na aloantigény, ale len vtedy, keď sú dodané v zápalovom prostredí.
Antigenicita a imunogénnosť alogénnych exozómov pre T-bunky
Dúfam, že vidíte tento problém. TENTO!
Preto je AUTOIMUNITNÁ CHOROBA vyvolaná proteínom SPIKE taká podobná OCHORENIU GvHD*!